Technologia cięcia laserem pozwala na uzyskanie wysokiej jakości detali idealnie odpowiadających założeniom projektowym. Dzięki niej można wycinać przede wszystkim elementy metalowe, ale również ma ona zastosowanie w obróbce innego rodzaju materiałów.

Cięcie metali metodą laserową jest dzisiaj wykorzystywane coraz częściej i powoli zastępuje tradycyjną technikę mechaniczną – z wykorzystaniem pił. Przede wszystkim jest ono znacznie bardziej dokładne i cechuje się wysoką powtarzalnością, również na uwagę zasługuje większe bezpieczeństwo całego procesu, ponieważ jest on zautomatyzowany.

Oferujemy ciecie laserem elementów stali i blach na najwyższym poziomie. Obróbka powierzchni metalu ma odpowiednią grubość co umożliwia bardzo precyzyjne cięcie. Wycinani laserowe i ciecie laserowe firmy Przemot to jakość świadczonych usług.

Cięcie wodą laserem Wrocław

Technika cięcia laserem bazuje na wykorzystaniu maszyn CNC (ang. Computerized Numerical Control), które są sterowane numerycznie. Oznacza to, że można je dowolnie zaprogramować zgodnie z projektem wykonanym w programie komputerowym. W ten sposób, w celu wykonania cięcia, klient musi dostarczyć do firmy zajmującej się świadczeniem tego rodzaju usług projekt lub też musi zlecić jego wykonanie.

Ciecie wodą Wrocław – wycinanie laserowe

Najczęściej cięcie laserem przeprowadza się w blachach metalowych, na przykład stali czarnej, ale również może być to stal nierdzewna, kwasoodporna, narzędziowa, transformatorowa, sprężynowa, miedź, mosiądz, aluminium. Wymiary cięcia ograniczone są stołem urządzenia laserowego, przykładowo mogą wynosić 1500 mm x 3000 mm.

Zalety cięcia laserem:

  • bardzo wysoka precyzja – możliwość realizacji nawet mniejszych, misternych detali
  • szybkość procesu – w porównaniu do technik tradycyjnych
  • 100% powtarzalność procesu – kształt detali pozostaje niezmienny
  • bezstykowa technologia – oznacza to, że nie dochodzi do naruszenia nawierzchni, na przykład polerowanych lub szlifowanych
  • gładkie i czyste krawędzie – dzięki temu nie ma potrzeby dalszego wykańczania elementów
  • zminimalizowanie ilości odpadów – dokładne zaplanowanie cięcia i rozmieszczenie elementów pozwala na ograniczenie odpadów z arkusza

Cięcie laserem może być wykorzystane zarówno w przypadku produkcji małoseryjnej, jak i wielkoseryjnej. Metoda obróbki CNC powoduje, że zmiany ustawień w cięciu można wprowadzać bardzo łatwo, dlatego też przygotowanie nawet jednostkowych elementów nie stanowi dużego kosztu.

Technologie cięcia laserem:

  • przez wytapianie – polega na nadtapianiu miejscowo obrabianego materiału, który następnie zostaje wydmuchany przez silny strumień gazu, który sam nie bierze udziału w cięciu
  • przez wypalanie – metoda ta wykorzystuje zamiast gazu neutralnego tlen, który pełni rolę gazu tnącego

Metoda obróbki wybierana jest indywidualnie w zależności od materiałów, które mają być poddane cięciu laserowemu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.