Cięcie plazmą to nowoczesna metoda cięcia metali z wykorzystaniem łuku plazmowego. Dzisiaj jest ona jedną z najczęściej wykorzystywanych w przypadku obróbki metali.

Cięcie plazmą ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki niemu można wykonać szereg różnego rodzaju elementów o wysokiej precyzji, zgodnie z projektem. Metoda ta stosowana jest w szczególności w cięciu metali, między innymi stali, stopów miedzi, aluminium i innych. Proces cięcia może odbywać się ręcznie lub w sposób zmechanizowany, z wykorzystaniem maszyn CNC, które pozwalają na uzyskanie wysoce powtarzalnych oraz dokładnie odwzorowujących projekt produktów.

Cięcie plazmą Wrocław – Na czym polega cięcie plazmowe?

Cięcie plazmowe polega na zastosowaniu łuku plazmowego. Plazmą nazywa się zjonizowany gaz. Przed jego utworzeniem, najczęściej przeprowadza się podstawowe testy – przygotowanie łuku pilotażowego, tak zwanego pomocniczego, który jarzy się między dyszą plazmową a elektrodą. Do cięcia wykorzystuje się specjalne przecinarki plazmowe.

Łuk plazmowy wyróżnia się w szczególności dużą gęstością energii cieplnej rzędu 10000 – 20000 °C, co powoduje, że cięcie może być prowadzone efektywnie i szybko – z prędkością dochodzącą nawet do 10 metrów na minutę w zależności od parametrów prądowych oraz od obrabianego materiału.

Cięcie plazmą cnc

Możliwe jest cięcie plazmą CNC materiałów mających średnią grubość 30 milimetrów, niemniej jednak mocniejsze urządzania pozwalają także na cięcie do grubości 60 milimetrów w przypadku blach z stali niskowęglowych. Skuteczność jest niższa w przypadku cięcia stali nierdzewnych oraz kwasoodpornych.

Główne zalety cięcia plazmowego:

  • bardzo wysoka szybkość cięcia
  • cięcie bez podgrzewania materiału
  • strefa wpływu cięcia jest zawężona
  • szczelina cięcia jest niewielka
  • cięcie nie niesie ze sobą ryzyka nadpalenia

Cięcie plazmą ma również swoje wady – przede wszystkim cechuje się wysokim promieniowaniem, dlatego musi być prowadzone z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Także wydziela dużą ilość dymów i gazów oraz wpływa na zmiany w strefie wpływu cięcia, dlatego też nie zawsze jest ono możliwe do wykorzystania w przypadku wszystkich typów materiałów. Najlepiej skonsultować się ze specjalistami w celu uzyskania dodatkowych informacji o wyborze najlepszej metody cięcia.

Cięcie laserowe – możliwość wycinania z płaskich i przestrzennych konstrukcji

W celu wykonania usługi cięcia plazmowego metodą CNC konieczne jest dostarczenie projektu cięcia zgodnie ze specyfikacją. Również klient może dostarczyć swój materiał, na którym ma być wykonane cięcie bądź też możliwe jest wykonanie usługi wraz z zamówieniem materiału u realizatora.

W Cięcie laserem to usługa nad wyraz skuteczna i efektywna, która przeprowadzana jest przy użyciu najbardziej nowoczesnych i nowatorskich technologii zapewniających stuprocentową skuteczność. Zapewnia precyzję wykonania wszelkich elementów aluminiowych lub wykonanych ze stali czarnej. Stal węglowa, gięcie blach, frezowanie CNC – to tylko niektóre kwestie, którymi zajmujemy się od wielu lat. Każdy etap produkcji zapewnia wysoką jakość wszelkich elementów, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, z troską o potrzeby oraz wymagania każdego, kto zdecyduje się na współpracę z nami na terenie miasta Wrocław. Cięcie laserem, gięcie blach oraz inne usługi, które zapewnia nasza oferta, jak również spawanie, to zlecenia wykonywane niezwykle sprawnie, ponieważ zależy nam na Państwa zadowoleni. Mogą być Państwo pewni dopracowania wszelkich detali takich jak krawędzie z metalu; ponadto warto wiedzieć, że wykorzystujemy najwyższej klasy nowoczesne maszyny, które usprawniają proces produkcji czy gięcia blach, jak również cięcia laserem. Zamówienia składane są przez klientów z całej Polski (chodzi nie tylko o miasto Wrocław), w związku z czym możemy pochwalić się działalnością ogólnokrajową, która cieszy się powodzeniem wśród wielu klientów.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.