Tłoczenie na prasach mimośrodowych


Tłoczeniem nazywa się ogólnie różne procesy obróbki plastycznej, które prowadzone są głównie na zimno. Dzięki nim możliwe jest przygotowywanie różnego rodzaju elementów o szerokim zastosowaniu w wielu gałęziach przemysłu.

Nowoczesne maszyny pozwalają na szybkie przygotowywanie różnego rodzaju elementów. Tłoczenie jako metoda obróbki plastycznej stosowane jest głównie do ich łączenia, rozdzielania oraz kształtowania i prowadzone jest z wykorzystaniem materiałów takich jak płyty, blachy, folie, czyli, ogólnie rzecz biorąc, przedmiotów o małej grubości.

Maszyna do tłoczenia

Tłoczenie na zimno lub gorąco to metoda, dzięki której możliwe jest:
cięcie, na przykład nacinanie, okrawanie, przycinanie, wycinanie, dziurkowanie czy wygładzanie
kształtowanie, na przykład dogniatanie, obciąganie, profilowanie, przetłaczanie, skręcanie, wyciskanie, zgniatanie obrotowe, zwijanie
łączenie, na przykład rozpęczanie, obciskanie, wywijanie, zaginanie, spajanie na zimno, zaprasowywanie

Do procesu technologicznego nazywanego tłoczeniem stosuje się szeroką gamę maszyn, na przykład są to prasy hydrauliczne i mimośrodowe, frezarki, tokarki, szlifierki, wiertarki, spawarki, dłutownice, walcarki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Prasa mimośrodowa – podstawowe informacje

Prasami mimośrodowymi nazywa się określony typ prasy, w przypadku której następuje ruch posuwisto-zwrotny suwaka – ruch ten pojawia się wskutek pracy mimośrodu i korbowodu z ruchu obrotowego koła zamachowego i wału. Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w obróbce plastycznej, przykładowo można prowadzić z ich wykorzystaniem wykrawanie, gięcie czy ciągnienie.

Prasy mimośrodowe to urządzenia różniące się pomiędzy sobą szeregiem parametrów, przede wszystkim siłą nacisku, która pozwala na wykonanie różnego rodzaju elementów w zależności od grubości materiału. Prasy mogą być wyposażone również w podajniki oraz rozwijaki dla efektywniejszej pracy.

Nowoczesne prasy mimośrodowe pozwalają na wydajne tłoczenie różnego rodzaju elementów metalowych o wysokiej powtarzalności oraz precyzji wykonania, a także szybkości.

Gdzie skorzystać z usług tłoczenia mimośrodowego?


Dzisiaj w Polsce działa wiele firm zajmujących się świadczeniem usług w zakresie tłoczenia. Oferują one swoim klientom pełną i fachową obsługę, dzięki której możliwe jest uzyskanie elementów zgodnych z założeniami projektowymi.

Jeżeli poszukują Państwo specjalistów w zakresie tłoczenia mimośrodowego, zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszej firmy Przemot – oferujemy kompleksową obsługę z naciskiem na pełne zadowolenie klientów, również z powodu przystępnych cen.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą w zakresie walcowania gwintów oraz cięcia plazmą cnc.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.